تمکن مالی اسپانیا

نحوه اخذ اقامت از طریق طرح خودحمایتی کشور اسپانیا در سال 2023
اسکرول نمایید

از آنجا که اسپانیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نیز پیمان منطقه ای شنگن است، دستیابی به اقامت اسپانیا امکان بسیار ارزنده ای به حساب می آید.راههای متعددی برای کسب اقامت و مهاجرت به این کشور وجود دارد.یکی از این روش ها اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی یا همان برنامه خود حمایتی کشور اسپانیا است در این مقاله که توسط گروه مشاورین اقامتی و سرمایه گذاری VIP DEL SOL آماده شده است به بررسی تمام نکات در خصوص روند اخذ اقامت اسپانیا از طریق اثبات تمکن مالی می پردازیم.

1.اسپانیا کجاست؟

اسپانیا کشوری بسیار زیبا ، با فرهنگی غنی و مردمانی خونگرم با آثار تاریخی وسیع که همگی اسپانیا را به یک مقصد مورد علاقه برای سفر تبدیل کرده است. نام قدیم اسپانیا اندلس بوده که توسط عرب‌ها بر روی آن نهاده شده است. کشور اسپانیا از دیدنی‌ترین و شگفت انگیزترین کشورهای دنیا است که در جنوب غربی اروپا و در شبه‌جزیره ایبری قرار دارد. اسپانیا در منتها الیه جنوب غربی قاره اروپا، در ساحل دو دریای مدیترانه و اطلس قرار دارد. این کشور دارای تنوع جغرافیایی و فرهنگی است.اسپانیا از بهترین و بزرگترین مقصدهای گردشگری برای گردشگران و علاقمندان به سفر در سرتاسر دنیا محسوب می‌گردد و درواقع به‌عنوان دومین مقصد پرطرفدار جهان شناخته شد.کشور اسپانیا ، یک کشور پادشاهی چند فرهنگی است که مردم آزادانه می توانند در آن به دین و مذهب و امورات فرهنگی خود بپردازند.

اقامت اسپانیا

2.اقامت اسپانیا

کشور اسپانیا درواقع یکی از کشورهای حوزه شنگن به حساب می آید .اسپانیا از آن دسته کشور های اروپایی می باشد که سالانه افراد زیادی به این کشور سفر نموده و به زندگی در این کشور علاقمند می شوند. افرادی که درخواست اخذ اقامت در اسپانیا را دارند می توانند از این روش های اقامتی که در ادامه به آن اشاره می شود ، استفاده نمایند . شما با اخذ اقامت کشور اسپانیا می توانید در هر زمان که اراده نمایید بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد به 26 کشور در حوزه شنگن سفر نمایید . از جمله محبوب ترین شهر های مهاجرتی اسپانیا می توان به بارسلونا ، مادرید و ماربیا اشاره نمود . برای افرادی که علاقه به زندگی در یک کشور اروپایی با امکانات و ویژگی های منحصر دارند، اقامت و اخذ تابعیت اسپانیا میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد .

طرح خودحمایتی کشور اسپانیا ( اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی ) چیست ؟

3.طرح خودحمایتی کشور اسپانیا ( اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی ) چیست ؟

طرح خودحمایتی کشور اسپانیا (Spanish non-lucrative residence visa) که سالهاست مورد توجه متقاضیان بسیار زیادی قرار گرفته است ، یکی از پردرخواست ترین ، ارزان ترین ، سریعترین و آسان ترین روش های اخذ ویزاهای اقامتی کشور اسپانیا به شمار می رود .در این روش فرد پس از دریافت اقامت یک ساله می تواند با فرهنگ محیط و شرایط کلی زندگی در این کشور آشنایی لازم را پیدا کند و برای سرمایه گذاری در این کشور و ادامه زندگی خود بهتر تصمیم گیری نمایید.

با توجه به اینکه در این روش اقامتی، اجازه کار برای کارفرمای دیگری وجود ندارد؛ فرد تنها می تواند خود برای سرمایه گذاری اقدام نموده و از این طریق کسب درآمد نماید.عمده ترین تفاوت این روش با سایر روش‌ها این است که در روش تمکن مالی، دریافت اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری ممکن است و شما ملزم به انتقال مبلغ زیادی بابت سرمایه گذاری و یا خرید ملک در اسپانیا نیستید. ویزای تمکن مالی اسپانیا، مجوز ورود به اسپانیا با هدف اقامت بدون کار است و در دسته ویزای اقامت طولانی مدت اسپانیا قرار می گیرد.

اقامت از طریق تمکن مالی در واقع مناسب افرادی است که توان مالی قابل توجهی داشته و نیاز به اشتغال در کشور اسپانیا ندارند.در این طرح فرد با اثبات داشتن درآمد کافی در ایران که البته این درآمد نباید در ازای کار کردن حاصل گردد ، به گونه ای که متقاضی اقامت اسپانیا باید بتواند هزینه های زندگی خود را برای حضور حداقل شش ماه در خاک اسپانیا بدون نیاز به کسب و کار و حضور در ایران تامین نماید ، در این صورت می تواند اقدام به اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی را نماید.یکی از مهمترین ویژگی های این اقامت شرط حضور 6 ماهه در خاک اسپانیا میباشد.

شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست ؟

4.شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست ؟

یکی از مواردی که بسیار حائز توجه است این است که متقاضی اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا به هیچ عنوان نیازی به داشتن مدرک زبان ندارد. بمنظور اخذ اقامت اسپانیا از طریق  تمکن مالی متقاضی باید موارد ذیل را اثبات کند:

1.در این روش فرد با اثبات داشتن توانایی مالی بالا که معادل حداقل درآمد 2120 یورو برای متقاضی اصلی ، حدود 1000 یورو برای همسر و حدود 500 یورو به ازای هر فرزند می باشد می تواند اقدام به اخذ این ویزا نماید . 
2.متقاضی باید نشان دهد که در یک حساب بانکی حدود 27000 یورو پس انداز دارد که به ازای هر نفر از اعضای خانواده این مبلغ افزایش می یابد.
3.نداشتن سابقه کیفری در ایران و یا هر کشور دیگری که در آن اقامت داشته اید.

شرایط تمدید ویزای تمکن مالی اسپانیا چیست ؟

5.شرایط تمدید ویزای تمکن مالی اسپانیا چیست ؟

با اثبات موارد ذکر شده در بند قبلی متقاضی می تواند اقدام به اخذ اقامت اسپانیا نماید . این اقامت ابتدا به مدت یک سال صادر میگردد و سپس در دو دوره دوساله تمدید میگردد . بعد از گذشت 5 سال فرد اقامت دائم این کشور را از آن خود می نماید.
لازم به ذکر است در زمان هر بار تمدید فرد می بایست علاوه بر دو شرط ذکر شده در بالا ، ثابت نماید که به مدت 184 روز در هر سال که می تواند یا به صورت پیوسته و یا ناپیوسته باشد در این کشور حضور داشته است .

منابع معتبر درآمد در طرح خود حمایتی کشور اسپانیا چیست ؟

6.منابع معتبر درآمد در طرح خود حمایتی کشور اسپانیا چیست ؟

از مهمترین شروط درخواست برای اخذ این نوع اقامت می توان به داشتن منبع درآمدی معتبر اشاره نمود که این منابع درآمدی را می توان به مواردی از قبیل حقوق بازنشستگی ، درآمدهای حاصل از اجاره املاک ، درآمدهای حاصل از سود سپرده بانکی ، درآمدهای حاصل از سود سهام شرکت یا کارخانه یا .... و درآمدهای حاصل از کسب و کار اشاره نمود .

فرایند اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چگونه است ؟

7.فرایند اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چگونه است ؟

برای اخذ اقامت تمکن مالی، ابتدا باید به سفارت اسپانیا در ایران مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم، درخواست خود را ثبت نمایید. در صورت موافقت با درخواست، ویزای یکساله اقامت اسپانیا به شما داده می‌شود. شما باید حداکثر تا 90 روز پس از دریافت ویزا به اسپانیا سفر نموده و تا 30 روز پس از ورود به اسپانیا، به اداره مهاجرت مراجعه نموده و درخواست دریافت کارت اتباع خارجی نمایید.توجه نمایید که حتما می بایست برای متقاضی ملکی اجاره شده و محل سکونت وی مشخص باشد.

شرایط کار متقاضی در طرح خودحمایتی اسپانیا چگونه است ؟

8.شرایط کار متقاضی در طرح خودحمایتی کشور اسپانیا چگونه است ؟

در طرح خودحمایتی کشور اسپانیا متقاضی عملا اجازه کار ندارد اما پس از گذشت 5 سال و دریافت اقامت دائم کشور اسپانیا به وی اجازه کار اعطا خواهد شد . البته متقاضی می تواند پس از گذشت 3 تا 5 ماه از اقامت در اسپانیا نسبت به کارآفرینی در اسپانیا و ثبت شرکت اقدام نماید.

مزایای اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست ؟

9.مزایای اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست ؟

 • اخذ اقامت اسپانیا بدون نیاز به سرمایه گذاری یا انتقال سرمایه به این کشور
 • حق زندگی و سکونت در کشور اسپانیا
 • امکان سفر به تمامی کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • امکان سرمایه گذاری در کل اتحادیه اروپا
 • اخذ اقامت دائم اسپانیا بعد از 5 سال
 • اخذ شهروندی و تابعیت و پاسپورت اسپانیا بعد از 10 سال
 • امکان تحصیل رایگان در مدارس اسپانیا برای فرزندان
 • بیمه رایگان برای شخص و اعضای خانواده
 • امکان به همراه بردن همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال
 • امکان راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در کشور اسپانیا
 • امکان خرید ملک
 • سهولت در اخذ ویزای دیگر کشورها

معایب و محدودیت های اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست ؟

10.معایب و محدودیت های اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست ؟

 • داشتن درآمد بسیار بالا
 • داشتن سپرده با مبلغ بسیار بالا
 • الزام تحصیل فرزندان در اسپانیا، با توجه به اجباری بودن تحصیل در سنین بین 6 الی 16 سال.
 • نداشتن اجازه فعالیت اقتصادی
 • عدم داشتن مجوز کار ( تا زمانی که مجوز اقامت دائم گرفته شود که آنها هم منوط به ارائه درخواست جهت اخذ مجوز کار است . )
 • شرط حضور به مدت حداقل 6 ماه در اسپانیا
 • تاثیر نظر آفیسر بر پرونده شما (درست است که تمکن مالی اسپانیا در تعداد پذیرش محدودیتی ندارد ولی در این روش نظر آفیسر ویزا بسیار مهم می باشد و اگر حتی تمامی مدارک خود را به صورت صحیح ارائه کنید و اما آفیسر نظرش مثبت نباشد می تواند درخواست شما رد شود . )
 • برای تابعیت و اخذ پاسپورت، متقاضی باید به مدت 10 سال و در هر سال حداقل 6 ماه در خاک اسپانیا زندگی کرده باشد. 
 • افراد وابسته نمی توانند مجوز اقامت خود را پس از رسیدن به سن 18 سالگی تمدید کنند، یا زندگی مستقل خود را ایجاد کنند یا شروع به کار نمایند .

هزینه ویزای تمکن مالی اسپانیا چقدر است ؟

11.هزینه ویزای تمکن مالی اسپانیا چقدر است ؟

به دلیل عدم نیاز به سرمایه گذاری در کشور اسپانیا و معاف بودن از پرداخت مالیات این روش نسبت به سایر روش های اخذ اقامت در اسپانیا مقرون به صرفه تر خواهد بود . 

شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت اسپانیا از طریق طرح خودحمایتی کشور اسپانیا چگونه است ؟

12.شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت اسپانیا از طریق طرح خودحمایتی کشور اسپانیا چگونه است ؟

پس از گذشت 10 سال از اقامت در اسپانیا در صورتی که متقاضی از قوانین تخطی نکرده باشد ، سابقه کیفری نداشته باشد و شهروند مناسبی بوده و همچنین شرایط مالی خوبی داشته است میتواند نسبت به دریافت تابعیت کشور اسپانیا و اخذ پاسپورت این کشور اقدام نماید .در زمان درخواست برای اخذ پاسپورت این کشور می بایست متقاضی موفق به قبولی در امتحان های مربوط به زبان اسپانیایی در حداقل سطح A2 و آزمون فرهنگ اسپانیایی CCSE گردد.جهت دریافت پاسپورت این کشور شما باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشید و یا در صورتی که زیر ۱۸ سال هستید، یک قیم یا سرپرست قانونی نیاز می باشد.

پاسپورت اسپانیا از لحاظ اعتبار و اجازه سفر به دیگر کشورها بدون نیاز به ویزا و یا با ویزای آنی در کشور مقصد از نظر سایت مرجع پاسپورت ایندکس ، در رتبه سوم قرار دارد و صاحبان این پاسپورت می توانند به 125 کشور بدون ویزا و 25 کشور با ویزای آنی در مقصد سفر نمایند.
 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا چیست ؟13.

13.مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا چیست ؟

 • فرم درخواست ویزا
 • یک قطعه عکس جدید با پس زمینه سفید
 • پاسپورتی که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد
 • ارائه پرینت حساب به میزان لازم
 • اجاره نامه محل زندگی
 • بیمه درمانی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • سند ازدواج با همسر
 • گواهی تولد فرزندان
 • گواهی پزشکی سلامت جسمی به زبان اسپانیایی

اقامت دائم اسپانیا ، گروه مشاورین اقامتی و سرمایه گذاری VIP DEL SOL

14.سخن پایانی VIP DEL SOL

گروه مشاورین اقامتی و سرمایه گذاری VIP DEL SOL از دو طریق که یکی از آنها سرمایه گذاری و خرید ملک در اسپانیا می باشد که در نهایت منجر به اخذ اقامت طلایی یا همان گلدن ویزا اسپانیا می گردد و همچنین از روش دیگری با عنوان طرح خود حمایتی کشور اسپانیا که با اثبات تمکن مالی متقاضی میسر می گردد اقدامات لازم را بمنظور اخذ اقامت اسپانیا و در نهایت اخذ تابعیت اسپانیا برای مراجعین و متقاضیان عزیز لحاظ می نمایند.در این مقاله به بررسی دقیق تر یکی از این روش ها یعنی نحوه دریافت اقامت ، شهروندی کشور اسپانیا ، شرایط ، مزایا و سایر موارد مربوط به اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی پرداختیم. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان جهت بررسی بهترین روش اخذ اقامت متناسب با شرایط خودتان با کارشناسان گروه مشاورین اقامتی و سرمایه گذاری VIP DEL SOL از طریق بخش ارتباط با ما در تماس باشید.

گروه مشاورین اقامتی و سرمایه گذاری VIP DEL SOL
گامی استوار ، به سوی آرامشی ماندگار